Restaurace

Restaurace

Něco málo z historie

Historie budovy kde se nachází restaurace, sahá do 19. století, kdy byla součástí sirnatých lázní a sloužila především pro hosty lázní. Za druhé světové války, byla poškozena její zadní část, která sloužila jako jídelna pro pacienty. A v tomto období byla zdevastována i hlavní lázeňská budova, která se nacházela v těsné blízkosti restaurace. Po válce byla ve velmi špatném stavu a pro to byla odklizena. Místo této budovy se zde postavilo pódium s tanečním prostorem, které sloužilo nejenom, pro hosty lázní, ale i pro místní obyvatele. Bohužel i toto místo je už zničeno. Po válce začala budova fungovat nejenom jako restaurace, ale i jako cukrárna a stala se vyhlášeným místem, nejen pro svoji kuchyň a zmrzlinu, ale i skvělé místo pro konání svatebních a jiných oslav. Jelikož byla vlastníkem Jednota, došlo ke chátrání budovy a to až do 90 let.

V roce 1983 nastupuje do restaurace Josef Staněk a tímto propojil svůj život s touto budovou. A když po mateřské dovolené zde nastupuje jeho manželka na místo kuchařky, bylo vše zpečetěno. Po revoluci restauraci odkupují manželé Jarmila a Josef Staňkovi. Jejich zásluhou začali postupné rekonstrukce všech prostor budovy a opět se restaurace stává oblíbeným místem pro konání vše možných oslav. Doslova rodinnou restaurací se stává, když po studiu zde nastupuje, jejich nejstarší syn Petr a když později se přidává i dcera Ivona a nakonec i syn Michal, je zapojena do provozu celá rodina Staňkových.

V současné době

V roce 2013 odešli naši rodiče na zasloužený odpočinek a těší se ze svých vnoučat. Pro nás velmi nelehký úkol, ale snažíme se pro Vás vytvořit krásné a příjemné prostředí s naši výbornou kuchyní. Nově jsme opět otevřeli zmrzlinárnu, kde si můžete přijít pochutnat na naši skvělé točené zmrzlině a nejen na ní. Stále pro Vás vylepšujeme nejen salónky, ale i venkovní prostory, aby jste se u nás cítili, jako doma.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Petr, Ivona a Michal